Blitz | Kliko dhe Informohu

Thuhet se POOOR...

Adelina Ismaili trazon “ujërat”: Diçka ndryshe po vjen!

    Adelina Ismaili trazon “ujërat”: Diçka ndryshe po vjen!

Pas shumë vitesh mungesë në vëmendjen e mediave e publikut në Kosovë e Shqipëri, Adelina Ismaili u rikthye vitin e kaluar pas lindjes në tubimin elektoral në Gjilan, në një

Lexo me Shume

 Historike: Era Istrefi do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit!

     Historike: Era Istrefi do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit!

  Nëse mendoni se Era Istrefi po bën pushime tanimë, gaboheni! Burime pranë Prive.al kanë bërë me dije se këngëtarja shqiptare nga Kosova do të jetë zëri zyrtar i himnit

Lexo me Shume

Eurovizion 2018: Cilat janë katër mësimet që bota mësoi këtë vit nga ky spektakël?

    Eurovizion 2018: Cilat janë katër mësimet që bota mësoi këtë vit nga ky spektakël?

Eurovizioni i këtij viti ka qenë një spektakël absolut, me transmetimin e fundit nga Altice Arena në një audiencë prej më shumë se 200 milionë shikuesish në mbarë botën. Nëse

Lexo me Shume

Vijojnë debatet në DWTS. Ilir Shaqiri dhe Graciano Tagani përplasen gjatë spektaklit

    Vijojnë debatet në DWTS. Ilir Shaqiri dhe Graciano Tagani përplasen gjatë spektaklit

Edhe mbrëmjen e sotme në “Dancing With The Stars” nuk kanë munguar debatet mes jurisë dhe konkurrentëve. Këtë herë ka qenë Aulona Musta dhe Graciano Tagani ata që kanë debatuar

Lexo me Shume

Shkarkoi prokurorin e çështjes Tahiri, reagon Arta Marku!

    Shkarkoi prokurorin e çështjes Tahiri, reagon Arta Marku!

Mesditën e sotme, Prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj u shkarkua nga detyra si numri dy i organit të akuzës duke  i lënë vendin një gruaje. Bëhet fjalë për

Lexo me Shume

Kukulla Ken, Rodrigo Alves, banori më i ri i  “Grande Fratello”

    Kukulla Ken, Rodrigo Alves, banori më i ri i  “Grande Fratello”

Ka disa javë që ka nisur një ndër spektaklet më të ndjelur në Itali “Grande Fratello” edicioni i 15-të . Mbrëmjen e djeshme nje ndër surprizat ka qenë edhe hyrja

Lexo me Shume

Lajm i keq për njerëzit: “Ylli i vdekjes” po afrohet, nëse prek sistemin tonë diellor gjithçka do të shuhet!

    Lajm i keq për njerëzit: “Ylli i vdekjes” po afrohet, nëse prek sistemin tonë diellor gjithçka do të shuhet!

Nuk duam të hapim panic së koti, por studentët e Universitetit të Madridit kanë arritur në një konkluzion që është marrë shumë seriozisht nga ekspertët e NASA-s: Një yll me

Lexo me Shume

Bashkëpunimi që nuk e kishit menduar kurrë! Bujar Qamili dhe Luana Vjollca, së shpejti me një projekt muzikor të përbashkët…

    Bashkëpunimi që nuk e kishit menduar kurrë! Bujar Qamili dhe Luana Vjollca, së shpejti me një projekt muzikor të përbashkët…

Ndoshta mund të habiteni por Luana Vjollca me videon e fundit në Instagram, duke kënduar një këngë popullore na paska paralajmëruar se diçka e re do të vijë. Duket se

Lexo me Shume

Kisha e San Franciskos shprehet zyrtarisht: “Beyoncé është zgjedhja më e mirë e femrës në Bibël!”

    Kisha e San Franciskos shprehet zyrtarisht: “Beyoncé është zgjedhja më e mirë e femrës në Bibël!”

  Mund të duket e çuditshme, por ama është e vërtetë! Në kishën “Grace” të San Franciskos është mbajtur një

Lexo me Shume

Policia ndalon bashkëshorten e Elinel-it. Reperi i sheh nga larg teksa “gruaja e tij gangstere” shpëton kështu nga situata

    Policia ndalon bashkëshorten e Elinel-it. Reperi i sheh nga larg teksa “gruaja e tij gangstere” shpëton kështu nga situata

Dy ditë më parë Elinel dhe Mc Kresha publikuan bashkëpunimin e tyre të titulluar “Për Familjen”, një këngë e cila

Lexo me Shume

Shihni se si vogëlushja e Norës dhe Robertit performon deri në detaje këtë këngë për fëmijë

    Shihni se si vogëlushja e Norës dhe Robertit performon deri në detaje këtë këngë për fëmijë

Ajo është një nga fëmijët më të përfolur të showbiz-it shqiptar. Bëhet fjalë për Renee Berishën, vajzën e Nora Istrefit

Lexo me Shume

Jeni intolerantë ndaj alkolit por ende nuk e keni kuptuar. 9 simptomat që e tregojnë këtë!

    Jeni intolerantë ndaj alkolit por ende nuk e keni kuptuar. 9 simptomat që e tregojnë këtë!

Pasi konsumojnë alkol njerëzit fillojnë të ndjejnë simptoma të ngjashme me një reason alergjik ose sëmundje të tjera. Shumë njerëz

Lexo me Shume

Dua Lipa nuk di të ndalet! Këngëtarja shqiptare do të hap ceremoninë e finales së Champions League

    Dua Lipa nuk di të ndalet! Këngëtarja shqiptare do të hap ceremoninë e finales së Champions League

Finalja e madhe e Champions League është një nga ngjarjet më të shumëpritura nga të gjithë sportdashësit në botë. Këtë

Lexo me Shume

Rihanna reagon kohë pas ndarjes nga Drake: Sot nuk jemi as shok. Ishte e sikletshme kur tha se më donte.

    Rihanna reagon kohë pas ndarjes nga Drake: Sot nuk jemi as shok. Ishte e sikletshme kur tha se më donte.

  Rihanna dhe Drake kanë qenë një nga çiftet më të pëlqyer dhe fansat besonin shumë në dashurinë e tyre.

Lexo me Shume

Shikimi plot dashuri i Kleas për Elgitin dhe këto fjalë na bëjnë të dyshojmë se do të kemi surpriza!

    Shikimi plot dashuri i Kleas për Elgitin dhe këto fjalë na bëjnë të dyshojmë se do të kemi surpriza!

Klea Huta dhe Elgit Doda janë një çift i konsoliduar tashmë. Megjithatë të dy kanë zgjedhur të jenë të rezervuar

Lexo me Shume

Mami nga Prishtina, babi nga Tirana! Është rritur mes dy dialektesh por djali i Vesës dhe Big Bastës ka versionin e tij të gjuhës shqipe

    Mami nga Prishtina, babi nga Tirana! Është rritur mes dy dialektesh por djali i Vesës dhe Big Bastës ka versionin e tij të gjuhës shqipe

Vesa Luma dhe Big Basta janë prindër të një djali të quajtur Lian. Prej muajsh tashmë e gjithë familja është

Lexo me Shume

Historia e trishtë e Evës: “Pas 12 fekondimeve in vitro negative, humba babain! U bëra armike me Zotin!”

    Historia e trishtë e Evës: “Pas 12 fekondimeve in vitro negative, humba babain! U bëra armike me Zotin!”

  Ditën e sotme, në “E Diela Shqiptare është bërë publike historia e Evës, e cila ka treguar për vitet

Lexo me Shume

Sherri me Samantën, Ronela: Muhabet grash. Jemi ndeshur disa herë por nuk jemi përshëndetur

    Sherri me Samantën, Ronela: Muhabet grash. Jemi ndeshur disa herë por nuk jemi përshëndetur

Këtë të shtunë e ftuara e Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut në “Thumb” ka qenë Ronela Hajati. Këngëtarja ka qenë

Lexo me Shume

Fillon asambleja e Partisë Socialiste, Taulant Balla tregon me kë do të bëjnë koalicion në 2019

    Fillon asambleja e Partisë Socialiste, Taulant Balla tregon me kë do të bëjnë koalicion në 2019

Prej orës 10:00 ka nisur Asambleja e PS, qëllimi i së cilës është raportimi për performancën e qeverisë dhe bashkëqeverisja

Lexo me Shume

Sherr në 360gradë – Çani: “Je debil!”, Dyrnjaja: “Kur jepja lajme, ti ishe për një copë picë!”

    Sherr në 360gradë – Çani: “Je debil!”, Dyrnjaja: “Kur jepja lajme, ti ishe për një copë picë!”

Gazetarët Arian Çani dhe Denis Dyrnjaja kanë shpërthyer në akuza të ashpra midis tyre në studion e “360 Gradë” në

Lexo me Shume

Sulm me 10 viktima në Kanada, zbulohet identiteti i agresorit

    Sulm me 10 viktima në Kanada, zbulohet identiteti i agresorit

Një person ka kaluar me shpejtësi në bulevardin Younge Street në Kanada ku ka përplasur shumë prej kalimtarëve. Autoritetet kanadeze kanë mundur të identifikojnë autorin e sulmit me furgon nga

Lexo me Shume