Blitz | Kliko dhe Informohu

Thuhet se POOOR...

Shikoni çfarë mund të mësoni vetëm nga një e qeshur

    Shikoni çfarë mund të mësoni vetëm nga një e qeshur

Keni menduar ndonjëherë nëse miqtë tuaj janë miq të vërtetë? Ky studim i ri ju tregon se si të merrni përgjigjen e duhur. Studiues nga Universiteti i Kalifornisë u kërkuan

Lexo me Shume

Shtypi 6-vjeçarin me makinë, jepet dënimi për maqedonasin!

    Shtypi 6-vjeçarin me makinë, jepet dënimi për maqedonasin!

Ditën e sotme, gjykata e Kumanovës ka dhënë dënimin për shtetasin maqedonas, përgjegjës për humbjen e jetës së 6 vjeçarit, Almir Aliu. Gjykata ka vendosur që Boban Iliç të dënohet

Lexo me Shume

Njihuni me fshatin që ka më shumë mace se njerëz

Ekziston një shtëpi për të gjitha macet në Tajvan dhe ai është një fshat  të cilin duhet të shkojmë ta vizitojmë patjetër. I zhytur në kodrat e veriut të Tajvanit

Lexo me Shume

Britney Spears dhe Will I Am humbin betejën ligjore, “Scream and Shout” nuk është kënga e tyre

    Britney Spears dhe Will I Am humbin betejën ligjore, “Scream and Shout” nuk është kënga e tyre

“Scream and Shout” është një nga këngët më të dëgjuara të Britney Spears por pikërisht ky projekt  duket se i ka hapur probleme së fundmi këngëtares. Prej pesë vitesh Britney

Lexo me Shume

Historia e ish të burgosurit sexy, divorci me gruan aktuale dhe martesa me vajzën e sipërmarrësit milioner

    Historia e ish të burgosurit sexy, divorci me gruan aktuale dhe martesa me vajzën e sipërmarrësit milioner

Jeremy Meeks mund të quhet përfundimisht një person me shumë fat. Ai  u bë i njohur nga një fotografi e shkrepur  në burg ku ishte dënuar me vjedhje dhe më

Lexo me Shume

Buzët më të mëdha në showbiz-in shqiptar. Mos ndoshta e keni tepruar pak me masën?

    Buzët më të mëdha në showbiz-in shqiptar. Mos ndoshta e keni tepruar pak me masën?

Për këdo është e rëndësishme të dukurit këndshëm në publik, të paturit stil dhe ndjesi pozitive sa herë që shihet në pasqyrë. Nuk thuhet kot se e rëndësishme është që

Lexo me Shume

Për të qarë, a për të qeshur! Këngëtarja shqiptare niset nga Parisi por ka një problem: Harron pasaportën dhe…

Për të qarë, a për të qeshur! Këngëtarja shqiptare niset nga Parisi por ka një problem: Harron pasaportën dhe…

Personazhet e njohur u duhet të udhëtojnë shumë shpesh për në vende të ndryshme, por ndonjëherë jo çdo gjë shkon siç duhet. Prej nxitimit ose pakujdesisë, ndodh që të harrojnë

Lexo me Shume

Vajzat e showbizit shqiptar po “çmenden” për këto çizme dhe sapo zbuluam se të gjitha ne mund t’i bëjmë lehtësisht tonat

    Vajzat e showbizit shqiptar po “çmenden” për këto çizme dhe sapo zbuluam se të gjitha ne mund t’i bëjmë lehtësisht tonat

Jemi mësuar zakonisht që trendet e fundit që dalin si në kombinimet e veshjeve ashtu edhe tek këpucët, kushtojnë shumë. Kjo është edhe arsyeja kryesore se përse personat e parë

Lexo me Shume

Nëna dhe vajza lindin pothuajse në të njëjtën kohë, përjetojnë bashkë emocionet e shtatzënisë

    Nëna dhe vajza lindin pothuajse në të njëjtën kohë, përjetojnë bashkë emocionet e shtatzënisë

Në Pockligston të Anglisë , Kelly Falconer 38-vjeç dhe vajza e saj 18-vjeçare Chloe Hallage kanë përjetuar një eksperiencë mjaft

Lexo me Shume

Si po ndryshon pornografia breza të tërë të rinjsh?

    Si po ndryshon pornografia breza të tërë të rinjsh?

Të shohësh një marrëdhënie seksuale normale ose dy njerëz të përfshirë në një marrëdhënie sensuale të kënaqshme dhe reale mund

Lexo me Shume

Nëse je nënë shqiptare, vëmë bast që e kuptoni shqetësimin e Vesa Lumës teksa i biri laget me ujë në shatërvan!

    Nëse je nënë shqiptare, vëmë bast që e kuptoni shqetësimin e Vesa Lumës teksa i biri laget me ujë në shatërvan!

Prej kohësh tashmë, familja simpatike e Vesa Lumës dhe Big Bastës është shkëptur për të jetuar në Australi, larg zhurmës

Lexo me Shume

Moderatorja shqiptare denoncon publikisht biznesin: Më servirët bukë të mykur. Është skandaloze!

    Moderatorja shqiptare denoncon publikisht biznesin: Më servirët bukë të mykur. Është skandaloze!

Rudina Magjistari është përballur sot me një rast aspak të këndshëm. Moderatorja e njohur pak minuta më parë në një

Lexo me Shume

Janë shumë të ndryshme por Soni Malaj dhe Rudina Magjistari bëjnë “xing”me të njëjtën veshje!

    Janë shumë të ndryshme por Soni Malaj dhe Rudina Magjistari bëjnë “xing”me të njëjtën veshje!

Një nga gjërat që vajzat kanë më së shumti inat është që dikush tjetër të ketë po të njëjtën veshje

Lexo me Shume

Pas ndarjes nga Zayn Malik, Gigi Hadid në krahët e  yllit të Formula 1!

    Pas ndarjes nga Zayn Malik, Gigi Hadid në krahët e  yllit të Formula 1!

Pak ditë më parë, çifti i njohur Gigi Hadid dhe Zayn Malik njftuan ndarjes e tyre pas 2 vitesh lidhje

Lexo me Shume

Jam lezbike dhe falenderoj Zotin që nuk jetoj në Shqipëri! Në botë nuk të tallin nëse je homoseksual, të tallin nëse se je injorant!

    Jam lezbike dhe falenderoj Zotin që nuk jetoj në Shqipëri! Në botë nuk të tallin nëse je homoseksual, të tallin nëse se je injorant!

Ditën e sotme në Blitz.al vendosëm të diskutonim për një nga ngjarjet për të cilën është folur shumë në media

Lexo me Shume

10 gjëra që duhet të dini patjetër për depresionin!

Sot, më shumë se kurrë po dëgjojmë rreth depresionit, se si personatë ndryshëm i japin fund jetës dhe shkak është

Lexo me Shume

Pse djersijmë kur flemë gjumë?

    Pse djersijmë kur flemë gjumë?

Djersitja në shtrat, po flasim kur flemë gjumë jo gjatë aktiviteteve të tjera, është një çështje që na prek të

Lexo me Shume

Kolegët nuk mbështetën këngën e Encës, reagon këngëtarja: “S’kam dashnor në krah prandaj!”

    Kolegët nuk mbështetën këngën e Encës, reagon këngëtarja: “S’kam dashnor në krah prandaj!”

Pak më shumë se 24 orë kanë kaluar që prej momentit kur Enca lançoi këngën e saj më të fundit,

Lexo me Shume

Moderatoret shqiptare nën “lëkurën” e princeshave të “Disney”-t: Kukullat e preferuara s’do i shohim më njësoj!

    Moderatoret shqiptare nën “lëkurën” e princeshave të “Disney”-t: Kukullat e preferuara s’do i shohim më njësoj!

Përpara disa ditësh, në një artikull të huaj që po qarkullonte kryesisht në portalet e huaja rozë thuhej se princeshat

Lexo me Shume

Videoklipet më të realizuara shqiptare që na kanë bërë të qajmë e të qeshim!

    Videoklipet më të realizuara shqiptare që na kanë bërë të qajmë e të qeshim!

Të gjithë jemi të apasionuar pas muzikës edhe pse mund të preferojmë zhaner të ndryshëm. Një detaj që jo të

Lexo me Shume

“18 vite bashkë, për mua je bibla e profesionit”,- Urimi “mjalt e sheqer” i Alketa Vejsiut për Vera Grabockën

    “18 vite bashkë, për mua je bibla e profesionit”,- Urimi “mjalt e sheqer” i Alketa Vejsiut për Vera Grabockën

Sot një nga personazhet më të njohur të televizionit feston ditëlindjen. Jemi duke folur për regjisoren e njohur Vera Grabocka. Ajo numëron një sërë projektesh të suksesshme që nga fillimi

Lexo me Shume