Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një mashtrim i madh me thirrjet telefonike. Bëni kujdes!

Një mashtrim i madh me thirrjet telefonike. Bëni kujdes!
July 06
13:43 2018

Ju ka ndodhur të ju marrin numra të ccuditshëm nga vende shumë të largëta prej vendit tonë? Kompanitë celulare në vend po njoftojnë klientët e tyre që të mos iu përgjigjen këtyre thirrjeve nga këto numra të pazakontë.

Sipas Top Channel Thirrjet me prefikse nga Lituania, Jemeni apo Bjellorusia në fakt, janë një skemë përfitimi. AKEPI po heton, ndërsa kompanitë celulare kanë nisur t’i bllokojnë serverat piratë që mendohet se përdoren nga Shqipëria. Në fillim ju bëjnë një thirrje… një tjetër thirrje pas 15 sekondash. Më pas, ju marrin në “Viber”…

Për më tepër informacion ndiqni videon që të kuptoni se si duhet të mbroheni nga kjo skemë përfitmi:

Komento
Shperndaje