Blitz

 Breaking News

Ndërprerje energjie në Tiranë, ja zonat dhe oraret pa elektricitet dy ditë në vazhdim

Ndërprerje energjie në Tiranë, ja zonat dhe oraret pa elektricitet dy ditë në vazhdim
July 23
18:48 2019

Tirana do të përballet me të tjera ndërprerje energjie në datat 24-25 korrik.

Ky është një njoftimi zyrtar i OSSHE-së, që ka përcaktuar edhe zonat dhe oraret ku do të ketë ndërprerje të energjisë.

Datat 24-25 KORRIK

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave në kryeqytet, ku po ndërtohet rrjeti i ri 20 kV, si dhe po vendosjen e pajisjet e reja të cilat do të rrisin cilësinë e furnizimit me energji, në datat 24-25 korrik do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

24 KORRIK

23:30-05:00 Rruga “Pandi Dardha”

9:00-12:00 rruga “Teodor Keko”, pjesërisht pranë ish-Doganës, rruga “Mati Logoreci”, rruga “Pandi Dardha”

12:00-15:00  zona Fushë Yzberisht pjesërisht,

9:00 -15:00 rruga “Mikel Maruli”, prane rrugës “Teodor Keko”

09:00-16:00 rruga “Pandi Dardha”,

 

25 KORRIK

09:00-12:00 rruga “Riza Cuko”

09:00-15:00 rruga “Petro Nini Luarasi”

09:00-16:00 rruga “Rexhep Preza”, rruga “Pandi Dardha”

9:30-15:00 rruga “Mine Peza”

9:30 deri 12:00 rruga “Petro Marko”

9:30 -15:00 rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

9.00-12.00  rruga “Myslym Shyri”, rruga  “Sami Frashëri”

Share