Blitz

 Breaking News

Me veshje provokuese pa leje në kishë, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare

Me veshje provokuese pa leje në kishë, serbët kërcënojnë këngëtaren shqiptare
November 19
15:07 2019

Albana Azizi publikoi më 28 tetor të këtij viti këngën me titull “sa mirë t’a bona”, e cila aktualisht numëron afro gjysmë milionë klikime.

Deri këtu është gjithçka në rregull. Kënga është ritmike, Albana shfaqet rrezëllitëse dhe seksi por komentet në “YouTube” janë bllokuar, arseja?!

Sipas “Telegraf” këngëtarja është kërcënuar dhe kritikuar ashpër nga serbet për shkak se xhiroi pa leje në Kishën Ortodokse Serbe, Shën Nikollë që ndodhet në Kosovë.

Serbët janë kapur me faktin se këngëtarja është shfaqur provokuese në një vend fetar dhe nuk ka marrë leje.

Share