Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Kate Middleton tregon se si është të jesh mami në pallatin mbretëror

Kate Middleton tregon se si është të jesh mami në pallatin mbretëror
April 21
11:57 2017

Kate Middleton që në fillimet e saj ka pasur një sjellje që i shkon për shtat postit që aktualisht mban. Dukesha e Kembrixhit ka rrëfyer ditën e djeshme eksperiencën e saj si një nënë,  duke treguar të bukurat dhe vështirësitë që një gruaje si ajo i duhet të kalojë gjatë rritjes së fëmijëve.

Ajo ka treguar se nuk është aspak e lehtë për të rritur fëmijë, aq më pak të jesh pjesë e një familjeje mbretërore. Kate ka sugjeruar që gratë të bëhen pjesë e një aplikacioni të quajtur “Mush”, në të cilin nënat mund të marrin këshilla për njëra-tjetrën dhe socializohen së bashku në mirërritjen e fëmijëve.

“Ndonjëherë ndihesh e vetmuar, e izoluar, por duhet të jesh e vetëdijshme se njësoj si ty ka edhe shumë nëna të tjera që ndihen në këtë mënyrë.  Duhet të jesh me të vërtetë e guximshme për të arritur pritshmëritë”,- është shprehur Middleton.

Mëmësia është një nga gjërat më sfiduese që i duhet të bëjë një grua dhe gjithashtu diçka që e bën çdo ditë. Nga ana tjetër, të qenit baba ka sfidat e veta, edhe pse të dy në çift bashkë me princin Harry ia dalin më së miri. /Blitz.al/

Share