Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kamerat regjistrojnë rënien e meteorit në Australinë Jugore

Kamerat regjistrojnë rënien e meteorit në Australinë Jugore
May 23
21:44 2019

Një pamje e pazakontë është regjistruar mbrëmjen e së martës në Australinë Jugore.

Kamerat kanë filmuar rënien e një meteori duke shënuar kështu një pamje skektakolare.

Sipas Shoqatës Astronomike të Australisë, meteori kishte madhësinë e mermerit dhe u shkaktua nga ajo që quhet “pluhuri i hapësirës”.

Ka qen BBC ajo që ka publikuar pamjet e xhiruara nga kamerat e ambjentit.

Për më shumë ndiqni videon në vazhdim.  /Blitz.al/

Komento
Shperndaje