Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Brenda fabrikës ku prodhohen kukullat e seksit. Më shumë të punësuar meshkuj dhe pensionistë

(Foto) Brenda fabrikës ku prodhohen kukullat e seksit. Më shumë të punësuar meshkuj dhe pensionistë
February 03
16:21 2018

Keni qenë ndonjëherë kurioz të dini se ku prodhohen kukullat e seksit? Saktësisht i gjithë procesi i prodhimi të tyre ndodh brenda një fabrike e cila i ka të ndara në linja të ndryshme prodhimin e secili detaj të trupit të kukullave.

Dikush ndoshta duhet të mendojë se njerëzit që punojnë në fabrika të tilla zbaviten por në fakt është e vështirë dhe e ndërlikuar.  Vizioni i një trupi femëror pa kokë nuk është ndjenja më positive në botë. Në vijim do të gjeni disa fotografi të punonjësve në një fabrikë të quajtur Exdoll në Kinë.

Fytyrat e kukullave – si robotike dhe jo robotike, janë të pikturuara dhe të zbukuruara me qerpikët e rremë dhe make-up. Kompania prodhon 400 kukulla me porosi në muaj, një rritje masive nga viti 2009 kur ata bënin vetëm 10 në muaj.

Blerësit mund të personalizojnë çdo kukull për specifikimet e tyre për lartësinë, tonin e lëkurës, madhësinë e gjirit, sasinë e flokëve pubike, syrin dhe ngjyrën e flokëve. Kukullat më të shitura kanë lëkurë të ndjeshme dhe gjinj në numër të madh. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje