Blitz

 Breaking News

Diana Ziu akuzoi Festivalin e RTSH-së për korrupsion, Alketa Vejsiu thotë të kundërtën!

Diana Ziu akuzoi Festivalin e RTSH-së për korrupsion, Alketa Vejsiu thotë të kundërtën!
November 12
17:07 2019

Lajmi se dyshes Grabocka-Vejsiu iu besua organizimi dhe prezantimi i Festivalit të RTSH-së u bë publik pak muaj më parë.


E ndërsa jemi pak javë para netëve live, Diana Ziu shpërtheu pak ditë më parë në Facebook dhe në media duke akuzuar Grabockën për mungesë trasparence, pasi kënga e kompozitores me titull “Mos” kënduar nga Marko Strazimiri nuk u pranua në festival. Ditën e sotme Alketa ka pasur një komuninim me ndjekësit e saj në Instagram, ku teksa këto të fundit me temën e hapur nga Alketa e kanë pyetur rreth festivalit. Çfarë donte më shumë publiku për festivalin këtë vit? transparencë dhe meritokraci, Alketa u përgjigj kështu:

Share