Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

BET Awards 2018: Lista e plotë e fituesve!

BET Awards 2018: Lista e plotë e fituesve!
June 25
18:38 2018

Mbrëmjen e së dielës, në teatrin “Microsoft” në Los Angeles është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “BET”.

Artisti me më shumë trofe është Kendrick Lamar, i cili edhe pse nuk ishte prezent ka çuar në shtëpi “Best Male Hip Hop Artist” dhe “Album of the Year”.

Ndërkohë, “Best Female R&B/Pop” ka shkuar për Beyoncé, kurse Cardi B ka marrë “Best Female Hip-Hop Artist”.

Jamie Fox drejtoi shoë-n për mbi 2 orë, shoë i cili kulmoi me performancën e Nicki Minaj.

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë të fituesve të BET Awards.

Best Female R&B / Pop Artist Award
Beyonce (FITUES)
SZA
H.E.R.
Rihanna
Kehlani

Best Male R&B / Pop Artist Award
Bruno Mars (FITUES)
Chris Brown
The Weeknd
Khalid
Daniel Caesar

Best Group Award
Migos (FITUES)
A Tribe Called Quest
N.E.R.D.
Rae Sremmurd
Chloe X Halle

Best Collaboration Award
Bruno Mars feat. Cardi B – “Finesse (Remix)”
DJ Khaled feat. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts” (FITUES)
DJ Khaled feat. Jay-Z, Future & Beyonce – “Top Off”
Cardi B feat. 21 Savage – “Bartier Cardi”
French Montana feat. Swae Lee – “Unforgettable”
Kendrick

Best Male Hip Hop Artist Award
Drake
Kendrick Lamar (FITUES)
DJ Khaled
Jay-Z
J. Cole Lamar feat. Rihanna – “LOYALTY.”

Best Female Hip Hop Artist Award
Cardi B (FITUES)
Nicki Minaj
Remy Ma
DeJ Loaf
Rapsody

Video of the Year Award
Drake – “God’s Plan” (FITUES)
Cardi B – “Bodak Yellow”
Bruno Mars feat. Cardi B – “Finesse (Remix)”
DJ Khaled feat. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts”
Kendrick Lamar – “HUMBLE.”
Migos feat. Drake – “Walk It Talk It”

Video Director of the Year Award
Benny Boom
Director X
Ava Duvernay (FITUES)
Chris Brown
Dave Meyers

Best New Artist Award
SZA (FITUES)
H.E.R.
Daniel Caesar
GOLDLINK
A Boogie Wit Da Hoodie

/Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje