Blitz

 Breaking News

Anita fiton çmimin e rëndësishëm ndërkombëtar, Ramush Haradinaj: “Nuk ka ndjenjë më të mirë se të kësh pranë një grua të fuqishme!”

Anita fiton çmimin e rëndësishëm ndërkombëtar, Ramush Haradinaj: “Nuk ka ndjenjë më të mirë se të kësh pranë një grua të fuqishme!”
July 17
12:32 2019

Dita e djeshme ka qenë vërtetë e rëndësishme për bashkëshorten e kryeminsitrit të Kosovës, Anita Haradinaj. Ajo ka qenë pjesmarëse në eventin që organizohet në Londër, “Global Woman Summit 2019”, ku vlerësohen gratë dhe arritjet e tyre në çdo fushë.

Lajmin si fillim e konfirmoi vetë Anita, e cila me anë të kësaj fotoje në Instagram, ku shihet duke ngritur “trofetë” që fitoi, thotë se ndihet shmë krenare që mundi të tregojë dhe të ndajë me të tjerët, historitë e grave të suksesshme të Kosovës.

Po kaq krenar duket se ka qenë dhe bashkëshorti i saj, Ramush Haradinaj, i cili me anë të një postimi në Facebook, shprehet shumë i lumtur për këtë arritje të madhe të partneres së tij:

Sot jam tejet i lumtur dhe i nderuar për shpërblimin e “Phenomenal Global Woman”, në Global Woman Summit 2019 në Londër, që fitoi Anita. Nuk ka ndjenjë më të mirë se të kesh pranë një grua të fuqishme, që nuk dorëzohet asnjëherë, e që lufton për të drejtat e grave.”

Kam vetëm një reagim për këtë dedikim që ka bërë, dikush që është kryetar i qeverisë së një shteti, për gruan e tij:

Dhe nëse nuk ju doli e gjithë kjo, ja dhe një foto tjetër e Rmushit dhe Anitës bashkë:

/Blitz.al/

Share