Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vilma Masha takon legjendën e futbollit

Vilma Masha takon legjendën e futbollit
July 10
14:22 2016

Vilma Masha është një ndër moderatoret më të njohura të sportit në Shqipëri.

Aktualisht  ajo moderon  emisionin sportiv “Allez Show” në Digitalb. Për të futbolli nuk është vetëm pjesë e punës por edhe pasion. Para pak miutash ajo ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto me një prej ikonave të futbollit hollandez Ruud Gullit. Ai ka luajtur në rolin e mesfushorit me kombëtaren hollandeze në vitet ’80-’90. Ka qënë edhe një nga lojtarët më të mirë të ekipit të Milanit në vitet ’90. Vilma e cilëson në postin e saj futbollistin si një ndër  më të mirët: “ Futbolli ka pasur plot yje por ky eshte nga ata që ka shkëlqyer më shume. #Ruud Gullit”- shkruan moderatorja bashkangjitur postit.

Shperndaje