Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Statuja e Jezu Krishtit “bëhet” e gjallë në Meksikë

(Video) Statuja e Jezu Krishtit “bëhet” e gjallë në Meksikë
August 10
18:58 2016

Nëse mendoni se filmat horror janë thjesht fryt i imagjinatës së skenaristëve, gaboheni!

Shumë filma nisen nga ngjarje të vërteta, prandaj jemi të sigurt që edhe kjo ngjarje për të cilën do t’ju tregojmë më poshtë do të bëhet pikënisje për filmin e radhës.

Gjatë një meshe në Meksikë, statuja e Jezu Krishtit në pjesën kryesore të kishës ka hapur sytë.

Paksa e çuditshme kjo për një statujë normale, por duket më se reale.

Personat e pranishëm në kishë e kanë filmuar këtë fenomen paranormal dhe menjëherë e kanë postuar në rrjetet sociale.

Komentues të ndryshëm thonë se ky është shpirti i Krishtit në statujë, të tjerë thonë se është thjesht një demon, kurse disa të tjerë janë të sigurt se është një tjetër rreng për të marrë disa klikime.

Se cilin variant do të besoni, kjo mbetet në dorën tuaj.

Shperndaje