Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Shawn Mendes “ndez” skenën e American Music Awards

(Video) Shawn Mendes “ndez” skenën e American Music Awards
November 21
17:29 2016

Një nga emrat e rinj, por një nga më të talentuarit në Hollywood, Shawn Mendes, ka pasur një natë të paparë mbrëmjen e kaluar në American Music Awards 2016.

Paçka se nuk fitoi dot trofeun për “Best New Artist”, çmim që shkoi për Zayn Malik, Shawn ka ndezur skenën e AMA-s me një performancë “dualiste” të “Treat You Better” dhe “Mercy”, dy nga hitet e tij nga albumi “Illuminate”.

Ai tregoi aftësitë e tij jo vetëm në të kënduar, por edhe në piano për “Mercy” dhe në kitarë për “Treat You Better”. /Blitz.al/


2016 AMAs — Shawn Mendes by videosuploaded_

Komento
Shperndaje