Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Rita Ora e veshur kuq e zi luan vallen e “Shotës” dhe ndez “flakë” Prishtinën

(Video) Rita Ora e veshur kuq e zi luan vallen e “Shotës” dhe ndez “flakë” Prishtinën
February 18
00:49 2018

 

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ka përformuar sonte në Prishtinë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësis. Përpara se të ngjitej në skenë ajo është prezantuar nga kryeministri Haradinaj.  Rita ishte e veshur  “kuq e zi” dhe ka ndezur atmosferën që në minutat e para sepse menjëherë ajo ka nisur të kërcejë vallen e Shotës duke bërë që të gjithë të pranishmit të brohorisnin emrin e saj.

Me pas këngëtarja shqiptare ka kënduar edhe disa nga këngët e saj më të njohura dhe herë pas here ka komunikuar në gjuhën shqipe me mijëra njerëzit që ishin të pranishëm në shesh. Sicc duket në postimet e saj në Instagram ajo ka menjëherë pas përfundimit të koncertit është nisur drejt aeroportit për t’ju rikthyer aktivitetit të saj atje. /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje