Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Mahnit Valbona Çoba, shikoni si dukej 23 vjet më parë

(Video) Mahnit Valbona Çoba, shikoni si dukej 23 vjet më parë
November 24
18:02 2016

Ajo ka qenë një nga modelet e para shqiptare, e cila e ka zhvilluar karrierën e saj jashtë Shqipërisë. Bëhet fjalë për miss-in e parë shqiptar të fotozhenisë, Valbona Çoba, e cila ndonëse kanë kaluar shumë vite duket ende në formë të shkëlqyer fizike.

Çoba ka prekur të gjitha ëndrrat kur në moshë fare të vogël merrte rolin e prezantueses televizive, ka qenë një modele e suksesshme (pjesë e shtëpive të modës më me emër në botë), si dhe ka interpretuar edhe në projekte kinematografike.

Por Blitz.al ka gjetur një video ku shfaqet bukuroshja Çoba në vitin 1993 në një nga spektaklet e regjisores Vera Grabocka, ku duket si gjithnjë e mrekullueshme. Ajo aktualisht jeton në Amerikë dhe së bashku me bashkëshortin e saj, Todd, janë prindër të tre fëmijëve./Blitz.al

Shperndaje