Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Këngëtarja turke këndon “Të ka lali shpirt”, “çmendet” publiku

(Video) Këngëtarja turke këndon “Të ka lali shpirt”, “çmendet” publiku
June 23
11:55 2016

“Të ka lali shpirt” është kënga më e klikuar shqiptare dhe fama e saj mund të thuhet bindshëm se i ka kaluar kufijtë.

Bashkëpunimi i Silva Gunbardhit, Mandit dhe Dafit është kthyer në hit dhe numëron aktualisht rreth 199 milionë klikime.  Tashmë kënga jo vetëm dëgjohet, por edhe këndohet njëzëri nga vetë këngëtarët dhe publiku i huaj, në gjuhën shqipe. Turqia është një nga vendet që është apasionuar më shumë me hitin “Të ka lali shpirt”. Një nga këngëtaret më të njohura turke, Linet, në një program televiziv në Turqi të quajtur “Çarkıfelek” ka performuar këngën dhe i gjithë publiku njëzëri me të e ka kënduar dhe kërcyer.

Ndiqni në videon e mëposhtme pjesë nga performanca.

Shperndaje