Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Këngëtarët më të paguar të vitit 2016, sipas Billboard

(Video) Këngëtarët më të paguar të vitit 2016, sipas Billboard
July 14
16:25 2016

Vetëm pak ditë më parë, Drake kryesonte listën për “ Këngën e vitit” (lexo këtu). Por këtë herë Billboard ka bërë një tjetër klasifikim, duke nxjerrë listën e këngëtarëve më të paguar të vitit 2016.

5 të klasifikuarit e parë në këtë listë janë emra shumë të dëgjuar në muzikë, këngët e tyre shumë shpejt janë kthyer në hite dhe ata kanë korrur shumë sukses në turnetë e tyre botërorë. Në krye të klasifikimeve është Taylor Swift, e cila ka fituar 170 milionë $, në vend të dytë janë One Direction me 110 milionë $, në vend të tretë Adele me 80.5 milionë $, në vend të katërt dhe të pestë Madonna me 76.5 milionë $ e Rihanna me 75 milionë $.

Etiketimet
Vip
Shperndaje