Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Këngët e Drake nuk i keni dëgjuar kurrë në këtë version

(Video) Këngët e Drake nuk i keni dëgjuar kurrë në këtë version
September 20
09:57 2016

Kemi parë që artistëve t’u kushtohen këngë, letra, mesazhe, libra, por kurrë një “cover” të këngëve të tyre në piano.

Kjo gjë i ka ndodhur Drake, këngët e të cilit kanë shërbyer si frymëzim për një përdorues YouTube-i, me emrin Young Piano, për të luajtur në piano plot 25 këngë të reperit.

Repertori i luajtur në piano përfshin këngë nga albumi i vitit 2009, “So Far Gone”, deri në albumin e 2016-s, “Views”, si “Best I Ever”, “Find Your Love”, “Started From the Bottom”, “One Dance” etj. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje