Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Këngë shqiptare hip-hop, të cilat nuk do t’i harrojmë asnjëherë

(Video) Këngë shqiptare hip-hop, të cilat nuk do t’i harrojmë asnjëherë
October 13
13:48 2016

Këngët janë shoqërueset e përditshme për shumë prej nesh; i dëgjojmë në makinë, në radio, në shtëpi, nëpër festa apo edhe me kufje duke ecur në rrugë.

Ndodh shpesh që na kap nostalgjia për të dëgjuar këngë të vjetra e duke dëgjuar njërën pas tjetrës në Youtube, ndalemi edhe në këngët hip-hop. Kjo rrymë muzikore prej kohësh tashmë është  prezente në tregun muzikor. Nëse do të ktheheshim pas në kohë besojmë se shumë prej jush e mbajnë mend këngën “Më pëlqen çfarë” të grupit 2 Die 4, “Ushtari  i rrugës” apo “Llokum me arra” i Tingullit Trent.

Dëgjoni në vijim disa nga këngët më të dëgjuara hip-hop, që edhe sot shumë prej nesh ua dimë tekstet përmendësh./Blitz.al/

Ritmi i rrugës -“Ushtari i rrugës”

2Die4 – “Më pëlqen”

Duda, Moni ft Tud- “Shumë t’gjon”

Tingulli Trent- “Llokum me arra”

Etnon Ft Lyrical Son & Dj Blunt- “Albanian”

Arta Bajrami ft. Etno Engjujt – “Vera”

Skilz – “Wu qa po shoh”

Dj Blunt ft. Kaos ft. Bardool – “Hey”

Viagra ft. Mc Mimmo – “Na jem”

ADX- “Mesnata”

 

Komento
Shperndaje