Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Kate Winslet: Kam insistuar shumë për të qenë pjesë e filmit “Titanic”

(Video) Kate Winslet: Kam insistuar shumë për të qenë pjesë e filmit “Titanic”
June 13
17:52 2016

Kate Winslet ka qenë një aktore e panjohur në kohën kur është xhiruar filmi “Titanic”. Ajo i ka kërkuar rolin e Rose-s drejtorit të filmit James Cameron dhe ka ngulmuar shumë për ta marrë atë.

Në atë kohë Kate kishte vetëm 2 vjet në Hollivud, kurse sot është një aktore që ka fituar shumë çmime. Winslet ka punuar shumë për të qenë pjesë e skuadrës së Cameron-it dhe për të marrë rolin e Rose DeWitt Bukater, që e donte aq shumë.

Ajo mori pjesë në audicionet për këtë rol dhe tri ditë më pas i dërgoi Cameron-it një buqetë me trëndafila dhe një kartolinë ku shkruante: “Nga Rose juaj”.  Kohët e fundit Kate ka thënë se për të marrë atë rol kishte shumë kandidate të mira, si Gwyneth Paltrow dhe Uma Thurman, por ajo pati fatin që Cameron ia besoi rolin.

 

Etiketimet
Shperndaje