Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Hera e parë e Shawn Mendes rezulton me sukses…

(Video) Hera e parë e Shawn Mendes rezulton me sukses…
November 07
19:02 2016

Mbrëmja e kaluar ka qenë plot supriza për këngëtarin e ri kanadez, Shawn Mendes, në EMA.

Pas një viti mjaft të suksesshëm, një herë me albumin e parë “Handwritten” e më pas me “Illuminate”, Shawn është vlerësuar me çmimin “Best Male”, duke mundur për herë të parë Justin Bieber, i cili e fitonte këtë çmim për vite me radhë. Pas kësaj, Shawn është ngjitur në skenë për të performuar hitin e tij të fundit, “Mercy”, duke “shkërmoqur” zemrat e fansave të tij.

Ai e ka nisur performancën ulur në një piano e më pas ka përfunduar duke sjellë një version rock and roll, duke ndezur skenën.

Kjo ishte hera e parë që Shawn ngjitej në skenën e EMA dhe këngëtari i ri, por me potencial, ia ka dalë mbanë më së miri. Bravo! /Blitz.al/

Shperndaje