Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Granit Xhaka këndon shqip në klubin e Arsenalit

(Video) Granit Xhaka këndon shqip në klubin e Arsenalit
July 28
19:17 2016

Pak kohë më parë, Granit Xhaka u transferua te skuadra angleze, Arsenal, për vlerën e 50 milionë eurove.

Në një video të postuar nga Emiliano Martinez, portier i Arsenalit, Xhaka shihet mbi një karrige duke kënduar shqip një këngë tradicionale, ndërkohë që të tjerët duartrokasin dhe e shoqërojnë gjatë “performancës”.

“Mirë se vjen në Arsenal!” – shkruan Martinez në video, e cila mesa duket është filmuar në festën pritëse të Xhakës.

 

 

Komento
Shperndaje