Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Familja e Bebe Rexhës “tund” dasmën me “Xhinxhile”- në e famshme shqiptare

(Video) Familja e Bebe Rexhës “tund” dasmën me “Xhinxhile”- në e famshme shqiptare
September 22
20:54 2017

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Bebe Rexha poston shpesh në profilin e saj video ku flet shqip me familjarët e saj, kur bën video live dhekomunikon me komentuesit ose kur dëgjon muzikë shqiptare.

Pak minuta më parë këngëtarja ka shpërndarë një video në Instastory ku shfaqet babai dhe familjarët e saj duke kërcyer muzikë shqiptare në një dasmë.

Në videon e publikuar po kërcehet kënga “Xhinxhile” një këngë popullore mjaft e njohur shqiptare.

Le ta pranojmë që ne na bëhet zemra “mal” kur shohim që një këngëtare e fashme si Bebe nuk e harron në asnjë moment prejardhjen e saj, por përkundrazi, ajo ngre vlerat e Shqipërisë dhe në arenën ndërkombëtare./Blitz.al/

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje