Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Afro-amerikanët bëhen bashkë pas zgjedhjes së Trump-it

(Video) Afro-amerikanët bëhen bashkë pas zgjedhjes së Trump-it
November 10
18:36 2016

Një nga deklaratat që bëri bujë nga Donald Trump gjatë fushatës elektorale ishte ajo kundër njerëzve me ngjyrë, gjë që e pozicionoi Trump-in në krahun racist.

Sot, një ditë pas zgjedhjeve elektorale, ku Donald Trump triumfoi kundrejt Hillary Clinton, personat me ngjyrë në SHBA janë nën tension.

Një video e shpërndarë në internet tregon një grup nxënësish bashkë me mësuesen e tyre teksa këndojnë në klasë “himnin” e Beyonce-s, “Freedom”, një këngë kundër padrejtësive ndaj personave me ngjyrë kudo në botë, sidomos në Amerikë.

Mesa duket, zgjedhja e Trump-it në krye të Shtëpisë së Bardhë ka shqetësuar me të vërtetë komunitete të tëra në SHBA.

Students singing #Freedom ? Did you guys Voted? ? #Beyoncé

A video posted by ?? (@yonceformation) on

 

Shperndaje