Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vështirësi për t’i mësuar fëmijëve tuaj uturakun? Edhe VIP-at e kanë përjetuar po njësoj!

April 15
13:21 2016

1. Angelina Jolie

1. Angelina Jolie
Picture 1 of 10

Sigurisht që ajo është një nga figurat më të famshme botërore por Angelina Jolie thotë se momentet si heqja e pelenave për fëmijët dhe mësime të tjera, janë të rëndësishme për ta ulur këtë të fundit me këmbë në tokë. “Gjëja më e mrekullueshme e të pasurit shumë fëmijë nëpër shtëpi, është fakti se nuk mund të harrosh kurrë se ti je personi që duhet ti shoqërosh kur ata kërkojnë të shkojnë në tualet...” – ka thënë mamaja e gjashtë fëmijëve për revistën Total Film.

E dini besoj atë momentin kur duhet t’i mësoni fëmijës tuaj të vogël, se periudha e pelenave ka mbaruar dhe është koha për tu rritur e për të shkuar vetë në tualet. Ky moment nuk është i lehtë për fëmijët dhe sigurisht aspak i lehtë për prindërit. Duke filluar nga “trazirat” që ndodhin nëpër shtëpi gjatë kësaj periudhe e deri tek metodat kreative (do të të blej mami arushin e preferuar), zbuloni sesi edhe këta prindër të famshëm, kanë kaluar të njëjtat eksperienca dhe mësoni prej tyre sesa i rëndësishëm është sensi i humorit!

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje