Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vajza e vogël e këngëtarit shqiptar realizon këngën që ka bashkuar prindërit sërish!

Vajza e vogël e këngëtarit shqiptar realizon këngën që ka bashkuar prindërit sërish!
November 23
08:52 2016

Shpesh fëmijët e këngëtarëve shqiptarë ose të huaj kanë dëshirë, sidomos në vegjëli, që t’u ngjajnë sadopak prindërve të tyre, duke dashur të lidhen fort me muzikën. Një rast i tillë është edhe ai i vajzës së vogël të këngëtarit Blero dhe bashkëshortes së tij Teuta Krasniqi, Tarës. Kjo e fundit është parë të regjistrojë një këngë në studio dhe këtë e ka treguar vetë këngëtari.

tara-blero-teuta

15184009_10210895752420415_59807305_o

 

Sipas “Magazina.al”, kënga do të jetë festive dhe do t’u përshtatet festave të fundvitit, por më tepër se sa kaq, kjo këngë u bë edhe arsyeja pse Blero dhe Teuta u ribashkuan pas konflikteve që patën disa kohë më parë. Blero ka krijuar muzikën e këngës, ndërsa Teuta ka shkruar tekstin, ndërkohë që Tara e vogël do të këndojë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje