Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Transgjinorja flet hapur: “Unë thjesht linda në trupin e gabuar, mund t’u provoj të gjithëve se tani jam grua”

Transgjinorja flet hapur: “Unë thjesht linda në trupin e gabuar, mund t’u provoj të gjithëve se tani jam grua”
October 16
18:41 2017

Ajo është 20 vjeç dhe me origjinë neozelandeze, lindi djalë por më pas kuptoi se ajo shpirtërisht dhe emocionalisht nuk ndihej fare e tillë.

“Nuk kam qenë kurrë e lumtur kur isha djalë. Isha e detyruar që të bëja gjera meshkujsh edhe pse nuk kisha asnjë interes për to.” – shprehet Lea.

Momenti më i bukur për transgjinoren është kur ajo është kthyer në femër.

“Tani ndjehem vetvetja dhe momenti më i mrekullueshëm për mua ishte kur bëra gjoksin dhe tani mund tta tregoj,  për t’u provuar të gjithëve se jam një grua”, rrëfen Lea. /Blitz.al/

 

 

 

Komento
Shperndaje