Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tragjike! Pas një feste me miqtë, gjendet i vdekur në apartament reperi i ri

Tragjike! Pas një feste me miqtë, gjendet i vdekur në apartament reperi i ri
November 13
14:08 2016

13770303_1049146185167108_8780841885852562631_n-0151-kfng-u43240886024564phb-593x443corriere-web-sezioni

Ndarjet nga jeta të këngëtarëve të rinj në moshë nuk janë më një habi për publikun, sepse ndodh që ata të abuzojnë me konsumimin e alkoolit apo drogës duke gjetur kështu menjëherë vdekjen.

I njëjti rast ka trishtuar Italinë këto dy ditët e fundit. Një reper i ri në moshë, 22 vjeç, Vittorio Bos Andrei, i cili ishte një nga këngëtarët më të njohur të edicionit të kaluar të “X-Factor” në Itali, është gjetur i vdekur në apartamentin e mikut të tij në kryeqytet pas një nate feste dhe gëzimi.

Kanë qenë pikërisht shokët e reperit të cilët kanë lajmëruar ambulancën, edhe pse nuk ka pasur asnjë mundësi që ky i fundit të shpëtonte. Sipas burimeve të para është bërë me dije se në festë Vittorio ka bashkuar pijet alkoolike dhe drogën, çka e ka bërë të kalojë një atak kardiak.

/Blitz.al/

Shperndaje