Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Top Music Awards”, një mënyrë e veçantë për të prezantuar nominimet

“Top Music Awards”, një mënyrë e veçantë për të prezantuar nominimet
May 18
19:43 2016

Këtë vit, “Top Music Awards” do të prezantojë nominimet në një mënyrë shumë të veçantë. Të enjten, në datë 26 maj, do të zhvillohet “Nominations Party” në një nga “clube”-t më të njohura në Tiranë, “Folie Terrace”. Artistët që do të jenë prezentë do të performojnë “live” këngët e tyre, pjesë të “Top Awards” tashmë.

Kandidaturat për 12 çmimet e natës së madhe të 24 qershorit0 do të prezantohen në këtë mënyrë, duke festuar. Presim me padurim se cilët prej artistëve do të jenë të nominuar në kategoritë e prezantuara më herët nga produksioni.

Kategoritë e “Top Music Awards 2016” janë :

 1. Female Artist of the Year
 2. Male Artist of the Year
 3. Group of the Year
 4. Viewers Choice
 5. Avantgarde Artist
 6. Video of the Year
 7. Song Of the Year
 8. Tar Hit of the Year
 9. My Music Hit of the Year
 10. Collaboration of the Year
 11. Achivement Award
 12. Artist to watch
Etiketimet
Shperndaje