Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Told Ya”( jua kisha thënë) që diku i kisha parë atletet në klipin e Dafina Zeqirit!

“Told Ya”( jua kisha thënë) që diku i kisha parë atletet në klipin e Dafina Zeqirit!
January 18
19:41 2018
Dafina Zeqiri është një nga zërat më stil dhe trendy që ka Shqipëria. Duffy sapo la pas një vit të suksesshëm për të , me 3 projekte që u pëlqyen shumë si “Four Seasons”, “Told Ya” dhe “Ti e din” duke e përmbyllur me koncertet e saj në Kosovë e Shqipëri në fundvit.
Të dy hitet e Zeqirit në gjuhë të huaj janë shumë sil dhe projekte të cilët godasin edhe në videoklip jo vetëm muzikë, por Told Ya mund të themi se pati më shumë popullaritet në Shqipëri.
Klipi është i ideuar si variant streetstyle, është xhiruar në Amerikë dhe këngëtarja shfaqet gjatë gjithë kohës në rrugë duke shëtitur dhe duke treguar një nga një gjithçka që ndodh në jetën e “rrugës”. Detajistët duhet ta kenë vënë re se në nisje të klipit shfaqen disa atlete të lidhura në një nga telat në rrugë. Duke qenë se në tërësi ideja është e veçantë edhe pse e thjesht por me detaje të rëndësishme, ky mom ent të tërheq vëmendjen.
Në fakt të njëjtën gjë e kemi parë edhe në videoklipin e James Arthur, “You’re nobody till somebody loves u”, në të cilin shfaqen dy palë atlete te lidhura në telin e rrugës. Muzikë stil dhe klip stili, të dy këngëtarët si Dafina si James Arthur duhet thënë se kanë bërë për vete publikun me klipet e tyre. /Blitz.al/
Told Ya nga Dafina Zeqiri
“You’re nobody till somebody loves u” nga James Arthur
Komento
Shperndaje