Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

The Weeknd thyen rekordin botëror në Spotify!

The Weeknd thyen rekordin botëror në Spotify!
November 30
15:35 2016

Abel apo, siç e njohim të gjithë, The Weeknd, e ka nisur javën mbarë me shifrat. Dhe këtu flasim për shitjet e albumit të tij të ri, “Starboy” dhe pozicionimin në chart-et ndërkombëtare.

Një nga tregjet më të fuqishme të momentit, për të mos thënë më i fuqishmi, Spotify, ka publikuar ditën e sotme një deklaratë ku thotë se The Weeknd ka thyer rekordin për transmetimin e këngëve në një ditë të vetme në këtë platformë.

Në një deklaratë për mediat, drejtuesi i Republic Records ka thënë se mbështetja e Spotify-t për The Weeknd ka dhënë frytet e pritura, pra një sukses të vërtetë. “Kemi besimin që ky bashkëpunim do të vazhdojë akoma dhe më tej”, – është shprehur Monte Lipman. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje