Blitz

 Breaking News

Tashmë si nënë beqare, Loredana ka një mesazh për të gjitha vajzat!

Tashmë si nënë beqare, Loredana ka një mesazh për të gjitha vajzat!
October 13
12:32 2019

Nëse nuk keni jetuar poshtë një shkëmbi ose keni udhëtuar në kohë këto ditë, me siguri e keni marrë vesh që Loedana dhe Mozzik aka Bonnie and Clyde, nuk janë më bashkë…

Pas lajmeve dhe supozimeve të shumta nga mediat rozë, ishte vetë reperja që e konfirmoi ndarjen, duke thënë ndër të tjera se “pushimi” mes tyre është si në biznes por dhe në jetën private. Gjithashtu ajo lajmëroi se do ta vazhdonte e vetme turin që e kishte planifikuar ta bënte në krah të Mozzik, ndërkohë që u shpreh lietaralisht: “Tashmë jam një nënë beqare dhe do e çoj vetë bukën në shtëpi”.

 

View this post on Instagram

 

An alle meine Fans! Wie ihr wahrscheinlich schon mitbekommen habt, bin ich aktuell nicht mehr so oft mit Mozzik zu sehen. Der Grund, warum das so ist können sich viele von euch denken. Wir beide haben für uns beschlossen eine Pause einzulegen – geschäftlich wie auch privat. Das bedeutet für mich aktuell große Veränderungen im Bezug auf meine Familie und auch mein Business. Nichts desto trotz werde ich genauso hart arbeiten wie immer und sogar noch eine Schippe drauf legen. Durch die aktuellen Ereignisse in unserem Privatleben haben Mozzik und ich beschlossen, dass ICH die BONNIE & CLYDE TOUR 2020 alleine spielen werde. Wir brauchen aktuell diesen Abstand, um vielleicht in der Zukunft auch nochmal zueinander zu finden. Ab jetzt bringe ich alleine das Brot nach Hause und deswegen werde ich noch härter arbeiten und Gas geben. Ich kann euch versprechen, dass ich auf der Tour mein Allerbestes geben werde. Ab jetzt bin ich eine alleinerziehende Mum, was mich nur stärker werden lässt. Alle Künstler die sagen, „ah live spielen ist so anstrengend“, ich bin mir sicher, ihr musstet keine Windeln wechseln kurz vor eurem Auftritt! Das Einzige was ich brauche ist meine Tochter Hana und euch. Ich danke allen für die Unterstützung – die Tour wird krass!! KING LORI TOUR 2020 // Special Guest (Hana)

A post shared by Loredana (@loredana) on

Dhe meqë tani është një nënë beqare, Loredana duke menduar për situatën e saj, por edhe për të ardhmen e së bijës, Hanës, ka vendosur që të shpërndajë një mesazh për të gjitha vajzat. Si rrallë herë në postimet e saj në Instagram, ky mesazh është në shqip dhe vijon si më poshtë:

Bëje vajzën tënde kaq të zonjën sa të mos shqetësohet se kush do të martohet me të. Në vend që të kursesh paratë për pajën e saj, investoji paratë për shkollimin dhe edukimin e saj, e në vend që ta pregatisësh për jetën bashkëshortore, përgatite të jetë e zonja e vetes për të përballuaar jetën. Mësoji gjënë më të rëndësishme: vetëvlerësimin dhe dashuri për veten!”.

Fjalë të forta nga Lori dhe ne nuk mund të mos jemi dakord me gjithçka ka thënë! /Blitz.al/

Share