Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Talenti i vajzës së Dr. Florit…

Talenti i vajzës së Dr. Florit…
October 22
14:15 2016

Kaltrina, vajza e kantautorit të ndjerë, Dr. Flori, duket se ka trashëguar shumë gjëra nga babai i saj. E kemi parë të këndojë, kërcejë dhe së fundmi edhe të vizatojë. Një prej vizatimeve të saj është kthyer në një pjatë qeramike, e cila ka dalë në shitje dhe të ardhurat e saj do të shkojnë në ndihmë të fëmijëve me sindromën Down.

Ai që ka pasur fatin ta blejë këtë “vepër arti” të vogëlushes ka qenë kolegu i babait të saj dhe njëkohësisht miku i tyre i familjes, këngëtari Landi Hysi.

“Kaltrina kish bërë një vizatim, i cili u kthye në pjatë qeramike. Qëllova me fat që sot, ndër miliarda blerës në krejt shqiptarinë e botën, fati e solli në derë që ta blija unë pjatën. O mami, çfarë fati! Po si ka mundësi moj motër?! Eh, janë punët e Zotit këto vëllai!” – shkruan Landi në rrjetet sociale./Blitz.al

Komento
Shperndaje