Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studimi: Personat që udhëtojnë për punë do të preferonin WiFi më shumë sesa seks

Studimi: Personat që udhëtojnë për punë do të preferonin WiFi më shumë sesa seks
November 17
09:13 2016

Kjo vërteton edhe një herë se sa i rëndësishëm është për ne, njerëzit e kohërave moderne, interneti!

Është bërë një studim shumë spontan nga disa studentë të universiteteve në Britani se çfarë do të preferonin më tepër njerëzit që udhëtonin për punë, seks apo WiFi, në dhomat e tyre.

Janë pyetur rreth 2000 njerëz që udhëtonin për punë dhe 40% e kanë klasifikuar WiFi si diçka që e kanë prioritet gjatë ditës dhe do të zgjidhnin atë. Ndërkohë, 37% thanë se do të donin seks, 14% do të kërkonin çokollata dhe 9% do të zgjidhnin alkoolin.

Ndërkohë që 72% e tyre thanë se do të udhëtonin për punë vetëm në një vend ku WiFi do të ishte i siguruar. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje