Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Steve Wonder tregon shijen që i ka lënë “Lemonade” e Beyonce-s

Steve Wonder tregon shijen që i ka lënë “Lemonade” e Beyonce-s
May 31
19:52 2016

Një nga zërat më të mirë të muzikës botërore, Steve Wonder, ka ndarë me të gjithë publikun mendimin e tij lidhur me “Lemonade”, teksa u pyet nga Billboard në prapaskenat e festivalit BottleRock 2016.

Ai ka treguar se e ka ndjekur Bey-n që kur ajo ishte pjesë e Destiny’s Child: “E kam ndjekur Beyonce-n që kur ajo ishte pjesë e Destiny’s Child.

Albumi vizual i fundit është një art i vërtetë. Shpresoj shumë ta lexoj tekstin e këngëve të albumit në librat për të verbrit”, – ka thënë Wonder për Billboard.

Wonder ka shprehur hapur pëlqimin e tij hapur ndaj artistes 34-vjeçare edhe në daljet e tij publike për televizionet dhe emisionet më të ndjekura, siç ishte Billboard Music Awards 2011, prandaj nuk mund të mos mungonte edhe pëlqimi për “Lemonade”.

.

Etiketimet
Shperndaje