Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sondazhet, Ermal Meta favorit për të fituar Eurovizionin!

Sondazhet, Ermal Meta favorit për të fituar Eurovizionin!
February 22
20:31 2018

Tasjmë është bërë e ditur se në Eurovizion do të ketë 3 artistë shqiptarë, ku njëri do përfaqësojë Shqipërinë, një Italinë e një Qipron.

Ama vetëm njëri është favorit për fitore e ai është: Ermal Meta!

Këtë gjë e tregojnë edhe sondazhet e bëra në faqen online “Wiwibloggs”(faqja online mbi spektaklin e muzikës Europiane) në të cilën vendin e parë e mban dyshja Ermal Meta dhe Fabrizio Moro-n me më shumë se 3500 vota.

Nga ana tjetër Eugent Bushpepa dhe kënga e tij “Mall” renditet e katërta në klasifikim.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje