Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si reaguan personazhet publike për dhunën e ushtruar ndaj fëmijës në kopsht

Si reaguan personazhet publike për dhunën e ushtruar ndaj fëmijës në kopsht
June 21
16:51 2016

Një video e transmetuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Stop”, ku administratorja e kopshtit dhunonte një fëmijë trevjeçar, ka tronditur gjithë opinionin publik.

Menjëherë pas publikimit të pamjeve, reagimet kanë qenë të shumta në rrjete sociale e pjesë të revoltës ndaj dhunës së ushtruar kanë qenë edhe personazhe të njohur të ekranit. Disa prej tyre janë vetë prindër dhe janë shprehur të indinjuar se si mund të përdoret dhunë ekstreme në ambiente edukative. Mbrëmjen e kaluar, statuset dedikuar Anjeza Shabanit nuk janë kursyer e janë shoqëruar me epitete të shumta, edhe nga shumë personazhe publike.

Shperndaje