Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si reaguan personazhet pas skualifikimit të kombëtares nga Euro 2016

June 23
12:39 2016

 

Ndeshja e zhvilluar mes Portugalisë dhe Hungarisë shënoi dhe fatin e Kombëtares Shqiptare të futbollit. Goli i fundit i Cristiano Ronaldos, që e çoi ndeshjen në një barazim 3-3,  i shoi shpresat e shqiptarëve për kualifikimin e mëtejshëm në Kampionatin Europian. Pavarësisht se Shqipëria nuk arriti ta kalojë fazën e grupeve, tifozët kanë vazhduar përkrahjen e tyre duke i falënderuar lojtarët për paraqitjen dinjitoze në një kompeticion të përmasave të tilla. Reagimet kanë qenë të shumta edhe nga personazhe publikë. Shfletoni galerinë dhe shihni si kanë reaguar këto personalitete pas përfundimit të ëndrrës europiane.

Shperndaje