Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si i festojnë VIP-at Pashkët?

May 01
14:30 2016

Festa e Pashkëve simbolizon ringjalljen e Krishtit dhe është një festë  e shenjtë për besimtarët e krishterë. Pashkët festohen në të gjithë botën duke zbatuar dhe kremtuar ritualet e fesë.

Shumë prej artistëve dhe njerëzve të njohur të ekranit shqiptar kanë festuar Pashkët pranë familjes ose miqve të tyre.  Në rrjetet sociale nuk kanë munguar fotot e vezëve, qirinjve  së bashku me urimin: “Gëzuar Pashkët”.  Disa prej personazheve kanë shkuar në kishë mbrëmjen e të shtunës e disa të tjerë kanë vendosur të qëndrojnë  në shtëpi duke shpërndarë urimet me miqtë e tyre. Të krishterë ose jo VIP-at kanë vendosur të bashkohen e të urojnë në këtë ditë të shenjtë. Shfletoni galerinë për të parë se si kanë kremtuar dhe urimet që kanë bërë disa prej personazheve tanë.

Blitz.al ju uron Gëzuar Pashkët të gjithë besimtarëve!

Komento
Etiketimet
Shperndaje