Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
 • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
 • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
 • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
 • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
 • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
 • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
 • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
 • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
 • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
 • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Si e festuan personazhet e Hollywood-it “Ditën e Falënderimeve”

Si e festuan personazhet e Hollywood-it “Ditën e Falënderimeve”
November 25
11:13 2016

“Dita e Falënderimeve” është ndër festat që festohet më së shumti në botë pasi vlerësohet si një nga ato ditët kur falënderojmë njëri- tjetrin dhe jetën për gjithçka kemi.  Kjo ditë karakterizohet nga një ndjenjë mirënjohjeje dhe pozitiviteti. Personazhet e njohura të Hollywood-it kanë përcjellë përmes postimeve në rrjete sociale mesazhe lidhur me këtë festë dhe na kanë treguar se në ditë të tilla qëndrimi me familjen është padyshim mënyra më e mirë për të festuar.

Disa të famshëm, si Gwyneth Paltrow, Christie Brinkley dhe Kylie Jenner, ishin ndër të parët që e nisën festën duke darkuar me miqtë dhe familjen në tryeza të mbushura me ushqim. Disa të tjerë si Dwayne Johnson dhe Eva Longoria kanë  rikthyer në memorie foto familjare nga e kaluara. Të tjerë personazhe, si Shakira dhe Kristen Chenoweth, kanë falënderuar partnerët e tyre për gjithë dashurinë që u kanë dhuruar./Blitz.al/

Getting things ready for #Thanksgiving… So much to be grateful for!!! #alwaysbethankful

A photo posted by Jennifer Lopez (@jlo) on

Here is to reunions, togetherness, family, and love love love. Happy thanksgiving eve, everyone. Love, gp

A photo posted by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

us at thanksgiving dinner tomorrow like ..😎

A photo posted by Kylie (@kyliejenner) on

Y por el amor y la familia / And thanks for love and family!

A photo posted by Shakira (@shakira) on

Happy Turkey Day everyone! ❤️❤️❤️

A photo posted by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

Komento
Shperndaje