Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shpallen nominimet për Billboard Touring Awards. Kryesojnë: Beyonce, Bruce Springsteen e Coldplay!

Shpallen nominimet për Billboard Touring Awards. Kryesojnë: Beyonce, Bruce Springsteen e Coldplay!
October 26
19:58 2016

Ky vit ka qenë një “bum” i madh për të gjithë personat që preferojnë të shijojnë koncertet “live”: Beyonce, Coldplay, Bruce Springsteen, Adele, Bon Jovi etj.

Madje, disa kanë thyer edhe rekorde në BoxScore, që është matësi kryesor për fitimet gjatë turneve botërorë, kontinentalë ose të kufizuar në shtete.

Billboard Touring Awards 2016, duke qenë se është matësi i suksesit të turneve, ka publikuar ditët e sotme nominimet për këtë ceremoni.

Dhe ashtu siç pritej, ata që kryesojnë janë Adele, Beyonce, Bruce Springsteen, Justin Bieber  e Coldplay.

Lista e nominimeve është më poshtë:

 

TOP DRAW

Beyoncé

Bruce Springsteen & The E Street Band

Coldplay

 

 

TOP TOUR

Beyoncé, The Formation Tour

Bruce Springsteen & The E Street Band, The River Tour

Coldplay, A Head Full of Dreams Tour

 

 

TOP PACKAGE

Justin Bieber, Purpose Tour

Kenny Chesney, Spread the Love Tour

Luke Bryan, Kill the Lights Tour

 

 

BREAKTHROUGH

Adele

The Weeknd

Twenty One Pilots

 

 

TOP COMEDY TOUR
Amy Schumer
Kevin Hart
Michael McIntyre

 

 

TOP MANAGER

Jon Landau Management

Maverick Management

Parkwood Entertainment

 

LEGEND OF LIVE

Bon Jovi

 

TOP BOXSCORE

Bruce Springsteen & The E Street Band

Coldplay, Wembley Stadium

The Stone Roses, Etihad Stadium/Blitz.al/

Komento
Shperndaje