Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sara Kapo e revoltuar: “A po na hani k****? Dilni një herë nga shpia e plakës”

Sara Kapo e revoltuar: “A po na hani k****? Dilni një herë nga shpia e plakës”
August 01
22:42 2016

Sara Kapo,  protagonistja e klipit “Beautiful” të Flori Mumajesit dhe Ledrit, ka shkruar sot në Facebook një status rreth një teme e cila i ka tërhequr vëmendjen.

Përmes këtij shkrimi Sara është shprehur e inatosur ndaj meshkujve të cilët paragjykojnë femrat duke u nisur nga pamja, nga madhësia e gjoksit apo veshja e tyre. Me një fjalor të rëndë, ajo i ka kritikuar të gjithë djemtë të cilët kërkojnë t’i “blejnë” femrat që duan të kenë pranë e nëse nuk e arrijnë justifikohen me faktin se të kesh një të dashur duhen “kële”. Me këtë status ajo ka dënuar të gjitha epitetet që meshkujt pa i njohur i thonë gjinisë tjetër. Ja se çfarë shkruan ajo:

“Është drras fare plako, nuk ka bythë fare dhe as cica fare. Lene iher që me ke s’ka qenë se e kom pa un nja ca herë, me qen aq e shëmtut dhe të ketë shku me gjith ato”.
“Kjo eshte krye bundërr plako, e ke pa si hec? Sikur e kane shkly 5 veta. Vishet edhe si prostituta kur del kanej nga blloku”.
Si ta them me lezet… A po na hani k**in?
Në radhë të parë, dilni një herë nga shpia e “plakës dhe plakut” dhe ndoshta, NDOSHTA, mund ta marim parasysh mendimin tuaj: a do shtojmë peshë apo ta veshim fustanin më të gjatë. Shumë opinione shprehni, e kuptoj, keni kohë të lirë kur rrini tek lloto e lagjes tërë ditën dhe kur kapni naj lek i harxhoni tek tallavaja 10 metra më tutje, por të paktën mos u ankoni për bamjet e “plakës” vetem sepse ashtu thotë interneti. Deri tani keni qenë thjesht qenie që kanë thithur dashuri, lekë, ushqim, ujë dhe vëmendje nga 2 individë të cilët (kujdes, do flas blasfemi) në fund të ditës, duan edhe të bëjnë seks rehat pa një pallosh në shtëpi që kërkon 5 mijë leksha.  Thënë këtë, KUSH RIKEN KUJTON SE JE të ofendosh dhe të shpifësh për dikë pa e njohur?
“Nuk kapim dot p**h plako, dun vec kele*
JO…plako… nuk dun veç kële. Nëse dëshiron të kesh një femër të tillë në krahë, përveçse është problemi yt, mund ta çosh bythën edhe të punosh 3 punë që ta “kapësh”. Problemi DJALI nuk është tek këlet, por tek fakti që të dalësh me ty, duke qenë se e vetmja aspiratë që të bën të mendosh, është ku do kalosh fundjavën dhe pushimet (thuj ti je lodh shumë tërë vitin) do dordollisesh se sa burrë je, e sa norma ke, e sa cm të hapur duhet ta ketë e dashura cipën. Epo na falni shumë nëse nuk lagemi kur na tregoni sa herë keni pirë bar dhe keni qenë në palestër. Ju kërkojmë ndjesë thellësisht që nuk performojmë seks oral mbi ju sa herë nuk e pranoni që femra përballë mund të ketë 2 ose 3 informacione më shumë se ju. Pendohemi që nuk jemi futur në një kabinë tualeti me ju sa herë qe na tregoni për kushërinjtë që jetojnë jashtë Shqipërisë.
Thënë keto…a po na lini rehat?
E di, ka përjashtime, por ju lutem mos të bëhemi hipokritë sepse të gjithë kemi të paktën 5 lloto në lagje dhe janë plot çdo orë të ditës, 7 ditë në javë…dhe ju e dini që kështu janë shumica!!!!”- shkruan Sara në Facebook.

Shperndaje