Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Rrëfen Albatros Rexhaj: Më kanë thënë “O gay, mbylle gojën!”

Rrëfen Albatros Rexhaj: Më kanë thënë “O gay, mbylle gojën!”
June 18
15:23 2017

Albatros Rexhaj ka qenë i ftuari i radhës në emisionin “Thumb” të Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut. Kushdo që e ndjek në rrjete sociale besojmë e di që shkrimtari është njohës i shumë disiplinave të ndryshme  dhe gjithnjë jep opinionin e tij për to, sigurisht përmes shkrimeve. Gjatë intervistës në “Thumb”, Albatrosi ka rrëfyer se edhe është paragjykuar për këtë gjë.

“Fotografinë, modën, i kam shumë qejf. Kam jetuar në një kohë që më kanë thënë: “Je gay, mbylle gojën!”- sepse burri nuk duhet të flasë për ato gjëra. Në një botë tjetër do isha fashion-designer sepse më pëlqen shumë. Unë shkruaj për atë që më pëlqen”,- është shprehur shkrimtari./Blitz.al/

Share