Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Ringjallet” Vaçe Zela…

“Ringjallet” Vaçe Zela…
December 23
18:03 2016

Ajo është një nga artistet shqiptare që publiku shqiptar e do dhe i dëgjon edhe sot e kësaj dite hitet e saj. Talenti dhe zëri i jashtëzakonshëm i Vaçe Zelës janë të papërsëritshëm në muzikën tonë.

Blitz.al ka mësuar se për herë të parë në skenën e Festivalit të RTSH-së do të realizohet sot një hologram për nder të artistes së madhe. Ky hologram do të na rikujtojë ikonën e dashur të skenës sonë, Vaçe Zela.

Vaçe Zela ndërroi jetë dy vjet më parë në Bazel të Zvicrës në moshën 75-vjeçare.

Shperndaje