Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rikthehet The Weeknd duke lënë pas një detaj të rëndësishëm…

Rikthehet The Weeknd duke lënë pas një detaj të rëndësishëm…
September 22
19:45 2016

Në fillim ishte thjesht një cover-art. Tani është një bashkëpunim me Daft Punk.

Artisti kanadez publikoi pak ditë më parë cover-in e albumit të tij, që pritet të publikohet më 25 nëntor, ndërsa ditën e sotme, The Weeknd, ka publikuar këngën e parë të këtij albumi në Apple dhe Spotify.

“Starboy” quhet albumi i dytë i Abel Tesfay (The Weeknd) dhe do të përfshijë këngë të zhanrit soul, RnB, french electronic , si dhe do të ketë një influencë nga ritme dhe harmoni retro.

Përveç këngëve, The Weeknd ka ardhur edhe me një risi: flokët e prera. /Blitz.al/

Shperndaje