Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rikthehet Kesha! Turne veror në muajin gusht

Rikthehet Kesha! Turne veror në muajin gusht
July 20
12:20 2016

Kesha është rikthyer dhe premton një verë të çmendur. Këngëtarja ka informuar ndjekësit e saj në Twitter këtë të martë se do të nisë një turne të sajin këtë verë.
29 vjeçarja është përpjekur të shkëputet nga një kontratë disa vjeçare me menaxherin e saj Dr. Luke pas akuzave se ai kishte abuzuar seksualisht me këngëtaren.
“A do të vini me ne këtë verë? Jemi duke shkuar në turne. A do ju shohim atje? Do të jetë një verë e çmendur dhe do të luhen këngë të cilat ju nuk i keni dëgjuar më parë dhe ndoshta nuk do i luajë më kurrë më vonë. Do të shihem atje. E gjithë kjo është për dashurinë ndaj rock and rollit në shpirtin tim.”- ka shkruar Kesha në Twitter.
Këngëtarja shtoi në një status në Instagram se biletat për turin e saj veror do të jenë në dispozicion që nga dita e martë. Edhe pse Kesha e humbi betejën ligjore me Sony Music në Prill, ajo kohët e fundit ka lançuar muzikë të re, bashkëpunimi me Zedd për të rilançuar versionin e këngës së tij True Colors për të cilën është marrë leja. Kujtojmë se apelimi i Kesha për t’u shkëputur kontartën me Dr Luke u refuzua.

The day has come that I, now, present to you, Kesha and The Creepies. This project and upcoming tour comes from my deep eternal love of dirty rock & roll and country music. I thrive from making and performing music, and much like a flower with no sun, my soul slowly dies when I don’t get to create and perform. So, for a short ride and in mostly small intimate venues, I will be performing a new creepy creation. It’s been too long. Until I can release my own music I will be reinventing some of my old songs and some of my favorite songs from my musical idols. I’ve hand picked songs from artists that have helped shape who I am and the music I make today. I have missed you, all of you, so if you would like to boogie, come join us. The time has come to get creepy ☠ exclusive fan pre-sale starting NOW!! Go to www.keshasparty.com and use password: FUKTHEWORLD

A photo posted by Kesha (@iiswhoiis) on

Shperndaje