Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Rihanna u kërkon ndihmë fansave: Nëse dikush ka informacion për miken time të kontaktojë policinë!

Rihanna u kërkon ndihmë fansave: Nëse dikush ka informacion për miken time të kontaktojë policinë!
October 25
12:15 2016

Rihanna është e shqetësuar, pasi njëra nga kërcimtaret e saj është zhdukur dhe është raportuar e humbur. Bëhet fjalë për Shirlene Quigley, e cila më parë ka qenë pjesë edhe e stafit të Beyonce-s. Sipas NBC New York, për herë të fundit ajo është parë të marrë një autobus ditën e diel. Babai i saj i shqetësuar ka kontaktuar me autoritetet pasi e bija nuk ka telefonuar siç bënte çdo ditë. Ndërkohë që policia vazhdon kërkimet, Rihanna ka postuar në Instagram një video të mikeshës së saj për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me zhdukjen.
“Ky shpirt i bukur dhe kërcimtare e imja është zhdukur! Zemra më dhemb kur mendoj se sa situatë e rëndë është kjo për të gjithë ata që e duan këtë vajzë. Nëse ndonjë prej jush e ka parë apo ka ndonjë informacion se ku mund të ndodhet ju lutem kontaktoni departamentin e policisë”, – ka shkruar Rihanna.
Në videon që këngëtarja ka shpërndarë, Shirlene jep një mesazh shumë domethënës. “Imagjinoni nëse të gjithë e trajtojmë njëri-tjetrin sikur jetojmë në të njëjtën shtëpi. Imagjinoni nëse e trajtojmë njëri-tjetrin sikur vijmë nga një familje… në fund të ditës kjo është familja dhe duhet ta duam tjetrin pa dallim”.
Shirlene e filloi karrierën e saj në moshën 18-vjeçare përkrah Beyonce-s në klipin e këngës “Crazy in love” e më vonë ka bashkëpunuar me Missy Elliott, Mary J. Blige, Jamie Foxx dhe Ashanti./Blitz.al/

Komento
Shperndaje