Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Rihanna për “MTV Vanguard Award”, por me pikëpyetje

Rihanna për “MTV Vanguard Award”, por me pikëpyetje
August 11
21:59 2016

Këtë vit Rihanna do të marrë  një çmim të madh nga MTV. Këngëtarja e njohur do të nderohet me çmimin “Michael Jackson Video Vanguard” dhe këtë e ka thënë vetë këngëtarja në Facebook. Ky çmim është shumë i veçantë dhe u jepet vetëm këngëtarëve që bëjnë video ikonw. Disa prej këngëtareve që kanë rrëmbyer këtë çmim janë: Michael Jackson, Whitney Houston, Beyonce, Britney Spears dhe Kanye West.

MTV këtë vit ka vendosur që çmimin  “Michael Jackson Video Vanguard” t’ia dorëzojë Riri-t, por ka një dilemë, sepse Riri, ndryshe nga këngëtarët e tjerë, nuk ka bërë një video ikonike. Ajo ka bërë vetëm muzikë që dëgjohet dhe kërcehet në “club”-e të ndryshme në të gjithë botën./Blitz.al/

rir

Tags
Vip
Share