Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pse Tom Cruise është përfshirë në një hetim policor?

Pse Tom Cruise është përfshirë në një hetim policor?
July 24
12:32 2016

Tom Cruise është përfshirë në një hetim policor në lidhje me një kërcënim për një sulm terrorist të bërë kundër kishës.

Atij  i është përmendur emri si një person që i pëlqejnë kamikazët në një bisedë telefonike të bërë në kishë. Dokumentet e policisë deklarojnë se telefonuesi ka kërkuar për një anëtar të stafit të kishës duke pyetur nëse mund të bëjë ndonjë bombardim. Përpara se të mbyllte telefonin ai ka shtuar: Allahu Ekber, Tom Cruise!

Policia në Los Angelos është vënë në kërkim të burrit që ka telefonuar dhe kërkon të marrë regjistrimet telefonike.

Tom është një nga anëtarët më me rëndësi në kishën me seli në Kaliforni. Edhe të famshëm të tjerë si John Travolta, Kelly Preston, Juliete Lewis janë praktikantë të  fesë “Scientology”. /Blitz.al/

Shperndaje